הבלוג

גישה של קבלה כאסטרטגיית התמודדות עם חרדות וחוסר ודאות

חשיבת יתר – על אירועי עבר או השלכות אפשריות של אירועים עתידיים – היא למעשה אסטרטגיית התמודדות עם חוסר ודאות. כאשר אנחנו לא יודעים מה עומד לקרות, המוח שלנו מתחיל לייצר מספר תוצאות אפשריות ויוצר אצלנו תחושה שאנחנו יודעים יותר מכפי שאנחנו למעשה יודעים.

הבלוג

איך להתגבר על חרדה חברתית באמצעות טיפול בחשיפה?

במקום שתנסו להכריח את עצמכם להתמודד עם סיטואציות שמעוררות בכם חרדה או פחד בעוצמות משתקות, הרעיון של חשיפה נועד לחשוף אתכם בצורה הדרגתית ואיטית לטריגרים מלחיצים, על מנת שתתחילו לפתח ביטחון ויכולות התמודדות שבהמשך יאפשרו לכם להתמודד עם אתגרים קשים יותר.

הבלוג

קבלה של חרדה – למה כדאי לקבל חוויות של חרדה, ולא להילחם בהן?

כאשר תקבלו את העובדה שלפעמים תחוו חרדות – ולפעמים אפילו חרדות בעוצמות גבוהות – אתם תשחררו מרחב מנטאלי שנתפס בידי התשוקה להעלים את החרדה. זה יעניק לכם פתח להגשים מטרות ולחיות חיים מלאי משמעות בזמן שהחרדה נוכחת.

הבלוג

שלוש טעויות נפוצות שעושים אנשים עם חרדה

במאמר זה אתאר בפניכם שלוש טעויות נפוצות שעושים אנשים עם חרדה במסגרת הניסיונות שלהם להתמודד עם חרדות.

חשוב לדעת לטפל בחרדה בצורה יעילה, ולא פחות חשוב מכך לדעת איך לא לנסות לטפל בחרדה.

הבלוג

מחקר על חרדה חברתית – איך דימוי עצמי שלילי משמר חרדה חברתית?

כאשר מתבגרים שחווים קשיים חברתיים ורמות שונות של פוביה חברתית החזיקו בתודעה דימוי עצמי שלילי בעודם מנהלים שיחה, הם דירגו את עצמם בצורה שלילית יותר וגם קיבלו דירוג ביקורתי יותר מצד השותפים לשיחה שלהם.

הבלוג

הגדרות של פחד, חרדה ודאגות

כאשר אנחנו חווים תגובת לחץ, הגוף שלנו משחרר הורמוני לחץ במטרה לעזור לנו להתמודד עם לחץ בצורה יעילה. אבל אם אנחנו חווים לחץ כרוני, השינויים הגופניים האלה עלולים לגרום לנו נזק בריאותי. אירועים מפחידים, דאגות או חרדות עלולים לעורר תגובת לחץ.