ירידה במשקל ושמירה על אורח חיים בריא בעזרת כוחו של התת מודע

ירידה במשקל היא אתגר עמו רבים נאלצים להתמודד, במיוחד בחברת השפע המודרנית שמפגיזה אותנו בפרסומות שמעודדות אכילה רגשית ומקדמות צריכת מוצרי ג'אנק פוד מזיקים לבריאות. אנשים מתקשים לרדת במשקל ממגוון רחב של סיבות: הרגלי אכילה מזיקים, התמכרות לסוכר ומלח, ידע לקוי בנוגע לתזונה וכדומה. אך פעמים רבות אנשים לא מצליחים לרדת במשקל גם מסיבות רגשיות.

מה בדרך כלל מונע מאנשים לרדת במשקל ולשמור עליו?

  • אכילה רגשית –האם קורה שאתם אוכלים בגלל שאתם עצובים? האם בתקופות של לחץ או משבר אתם נוטים למצוא נחמה באוכל? האם אתם מוצאים את עצמכם אוכלים מתוך שעמום או אוכלים בחוסר מודעות מול הטלוויזיה? אוכל, ובמיוחד ג'אנק פוד, מסייע בהדחקת רגשות. לכן הניסיון לרדת במשקל באמצעות שינוי תזונה בלבד, מבלי להתייחס לנושא של אכילה רגשית, נדון לכישלון.
  • התמכרות לג'אנק פוד –אכילה רגשית תמיד כוללת מזונות עתירי סוכר ושומן, לעולם לא פירות או ירקות. ג'אנק פוד מכיל מלח, סוכר, שומן וחומרי טעם וריח בכמויות מסחריות. כל התוספות האלה למעשה מגבירות את הרעב שלכם וגורמות לכם להשתוקק לעוד ג'אנק פוד. כך נוצר מעגל הרסני של התמכרות גופנית ונפשית. ללא טיפול רגשי ורכישת כלים להתמודדות עם תסמיני הגמילה והדפוסים האוטומטיים, הדרך בחזרה אל ארון החטיפים קצרה מתמיד.
  • העדפת דיאטה על פני אורח חיים – שמירה על משקל תקין זה לא אירוע חד פעמי, אלא הרגל שיש לתחזק מדי יום ביומו. כמה פעמים קרה שהתחלתם דיאטה, ואולי אפילו הקפדתם עליה למשך תקופה, אך בסופו של דבר חזרתם לאותם הרגלים מזיקים ישנים? דיאטות לא עובדות. שינוי אמונות מגבילות ודפוסי חשיבה בנוגע למזון יעודד אתכם לאמץ אורח חיים בריא ולקבל החלטות בריאות למשך כל חייכם.

לרדת במשקל באמצעות דמיון מודרך – איך זה קורה בפועל?

  • שיפור הביטחון העצמי – אנשים שניצבים בפני שינוי משמעותי יכולים להגשימו ביתר קלות ויעילות אם יש להם את הכוחות הנפשיים הדרושים. בניית דימוי עצמי חיובי, שינוי הקול הפנימי הביקורתי והתגברות על אמונות מגבילות יקלו עליכם להתחיל בתהליך ולסיימו בהצלחה.
  • אימוץ דפוסי חשיבה בריאים – בחינה של אמונות ודפוסי חשיבה בנוגע לאוכל, תאפשר לנו לאתר את נקודות התורפה שלכם ולמנוע נסיגה לדפוסים ישנים ומזיקים. במסגרת התהליך תלמדו גם אסטרטגיות לשינוי האופן שבו אתם חושבים על אוכל, לקבל החלטות נבונות בנוגע לאוכל שלכם ולפתח דימוי עצמי בריא שישרת אתכם.
  • שינוי דפוסי התנהגות מותנים – תרגילי דמיון מודרך יאפשרו לכם להתחבר אל כוחו של התת מודע שלכם וליצור הרגלים חיוביים ובריאים יותר. תת המודע אחראי על התנהגויות אוטומטיות, לכן ייתכן שבעבר הגעתם לאירוע בהחלטה נחושה להימנע מאכילה מופרזת, אך בסוף מצאתם את עצמכם זוללים קינוח אחרי קינוח. כוח הרצון מהווה חלק זעום מהתודעה שלנו, וכאשר הוא סותר את ההרגלים האוטומטיים שלנו, תת המודע תמיד ינצח. זה כוחו של הרגל. הדרך לשינוי יסודי של הרגלים אוטומטיים עוברת בתת המודע.
  • יצירת עתיד רצוי ופיתוח מוטיבציה להצלחה – פעמים רבות אנשים מתחילים עם מוטיבציה לרדת במשקל ותוך זמן קצר היא נעלמת כלא הייתה. הסיבה שכוח רצון איננו מספיק כשלעצמו, היא מפני שבסביבה החיצונית והפנימית שלנו יש טריגרים שמפעילים אצלנו דפוסי התנהגות אוטומטיים. באמצעות תהליכי דמיון מודרך, ולאחר ניטרול הטריגרים הרגשיים והסביבתיים, תוכלו להטמיע את המטרה הרצויה שלכם בתת המודע בצורה שתעודד אתכם להגשים אותה.

רוצים להתגבר על הפוביה שלכם?

מהבלוג

איך מתגברים על פחדים חברתיים? – ארבע שיטות טיפול עצמי בחרדה חברתית
שירותים

טיפול בפוביות

פוביה היא תגובת פחד עוצמתית שמופעלת בעקבות חשיפה למצבים, חפצים או פעילויות שבפועל אין בהם שום סכנה ממשית. בין אם

לקריאה »