נעים מאוד, שמי עדי שניידר, מטפל ומאמן בשיטת NLP ודמיון מודרך​

אני עוסק בתחום כבר עשור, וכל הזמן ממשיך לחקור את העבודה המרתקת בשיטת NLP, להעמיק את הידע אודות כוחו של התת מודע וללמוד איך בעזרת דמיון מודרך ניתן ליצור שינויים חיוביים בדפוסי התנהגות, הרגלים, דפוסי חשיבה, אמונות, ערכים, דימוי עצמי ועוד.

איך בכלל הגעתי לעולם המרתק של שיטת NLP?

נהוג לומר שהאדם לא בוחר את מקצועו, אלא שהמקצוע בוחר את האדם.
כך גם היה במקרה שלי.

הגעתי לתחום של התפתחות אישית לגמרי במקרה, לאחר שנחשפתי לשיטת NLPוליישום של דמיון מודרך ממקור ראשון וחוויתי שינויים משמעותיים בחיי האישיים.

בתור נער בתיכון, הייתי יחסית ביישן ומופנם. היה לי את מעגל החברים שלי, אך מעולם לא ממש הצלחתי לפרוץ גבולותיו. בסיטואציות חברתיות חדשות הייתי מוצא את עצמי יושב בצד ושותק. פעמים רבות רציתי לפתוח בשיחה עם אדם זר שעניין אותי, אך היה לי קשה להתבטא או שהייתי מוותר על כך מראש. הדבר היה קשה פי כמה, כאשר היה מדובר בבנות המין השני.

כל שנה הבטחתי לעצמי "בשנה הבאה זה יהיה אחרת, אני אפתח ביטחון עצמי, תהיה לי חברה, אעשה שינוי בחיים". כל שנה הייתי נלהב ומלא תקווה לקראת השינוי שפשוט לא הגיע. כל ניסיון להתנהל אחרת ממה שהייתי מורגל, דרש כוח רצון אדיר ומאמץ גדול. האינטראקציות הבינאישיות התאפיינו במאמצים מתסכלים ולא זרמו בקלילות שלה ייחלתי. עם הזמן, התחלתי לפתח גישה שלילית כלפי אנשים וכלפי העולם באופן כללי. הפכתי לנער ממורמר ובניתי זהות דיכאונית, שהפכה לעוד שכבת הגנה שהרחיקה אותי מהאדם שעמוק בתוכי רציתי להיות.

לאחר כמה שנים שבהן לא חל שום שינוי משמעותי, יום אחד החלטתי לערוך מחקר באינטרנט על שיטות להתגבר על ביישנות ועל טכניקות לחיזוק הביטחון העצמי. קראתי מאמר שתיאר דרכים להשפיע על תת המודע באמצעות שיטת של NLP (Neuro Linguistic Programming), ובין היתר דובר שם על דמיון מודרך, ויזואליזציה, חשיבה חיובית וכמובן גם על כוחו של התת מודע. באותו הרגע הבנתי שמצאתי את מה שאני מחפש. מצאתי דרך להכיר את עולמי הפנימי, לחקור דפוסי חשיבה שליליים, לזהות את הסרטים שרצים לי בראש ולהבין כיצד הם משפיעים עלי ויוצרים את המציאות שלי – מבפנים כלפי חוץ.

זכיתי לתובנות רבות ומעצימות לגביי החיים שלי וחשוב מכל, לגבי המקום שאליו אני יכול להגיע. אבל אחרי זמן קצר נוכחתי לדעת שתובנות זה טוב ויפה, אבל אם אני רוצה לחוות שינוי בחיים, כדאי שאתחיל לתרגל וליישם. התחלתי לתרגל בהתמדה טכניקות של דמיון מודרך, ויזואליזציה, חשיבה חיובית ומגוון רחב של שיטות לחיזוק הביטחון העצמי. מדי יום הייתי מקשיב למספר הקלטות של דמיון מודרך, ביום וכבר לאחר זמן קצר התחלתי לשים לב לשינויים שהתחוללו אצלי בהרגשה ובהתנהגות.

זכורה לי במיוחד סיטואציה שבה ישבתי בפאב עם חבר ושמעתי שיר שנשמע לי מוכר. בלי לחשוב פעמיים, ניגשתי לברמנית ושאלתי אותה לגבי השיר. רק כשחזרתי למקום הייתי מופתע מעצמי, מהצורה הקלילה שבה יזמתי אינטראקציה, בלי לחשוב יותר מדי, בלי לחשוש ולהתחרט, כפי שהיה קורה לי בעבר. כיום זה נשמע כמו דבר שולי, אבל באותה התקופה זה היה מבחינתי שינוי משמעותי בחיים, ולכן עד היום הרגע הזה זכור לי כנקודת המפנה הרצינית בחיי.

הכשרות ותעודות

 • NLP Practitioner – בהנחיית מיקי ברקל ביה"ס נלפ לשם שינוי
 • NLP Master Practitioner – – בהנחיית מיקי ברקל ביה"ס נלפ לשם שינוי
 • NLP Coach – בהנחיית שרה כספי מאמנת בכירה, ביה"ס נלפ לשם שינוי
 • Integral Eye Movement Therapy (IEMT) – ביה"ס נלפ לשם שינוי
 • Emotional Freedom Techniques (EFT) – המרכז הישראלי ל EFT
 • פסיכו-מטאפוריקה – Clean Language – ביה"ס נלפ לשם שינוי
 • Provocative Change Works – בהנחיית מפתח השיטה Nick Kemp
 • Metaphors of Movement – בהנחיית מפתח השיטה Andrew Austin
 • NLP וסוגסטיה – בהנחיית מאיר תבורי, המרכז הישראלי ל-NLP
 • NLP – Trance Formation Therapy רפואי – בהנחיית ד"ר יוסף לשם, מכללת לשם
 • Quit! – קורס אונליין בנושא הפסקת עישון, בהנחיית Jess Marion ו Sarah Carson

הבנת כוחו של התת מודע וצלילה לתוך העולם המופלא של NLP

מעודד מהתוצאות, הבנתי שהתרגול של טכניקות מדיטציה, דמיון מודרך וכלים של שיטת NLP מניב תוצאות, ולכן המשכתי בתרגול בהתלהבות. במשך מספר חודשים, הייתי שומע מדי יום הקלטות של דמיון מודרך, מתרגל טכניקות לחיזוק הביטחון העצמי ומשתמש בשיטות ויזואליזציה כדי לשנות את הדימוי העצמי שלי. גם הפעם, התוצאות לא איחרו להגיע. מצאתי את עצמי משוחח עם אנשים זרים בצורה קלילה וזורמת, מבטא את עצמי בחופשיות וחווה חוויות שעד אז היו זרות לי לחלוטין. הופתעתי מגודל השינוי ומהקלות שבה הצלחתי להתגבר על מכשול שהפריע לי במשך רוב חיי הבוגרים. הבנתי את המשמעות המהפכנית של היכולת לקחת אחריות על העולם הפנימי שלי, והחלטתי שזה התחום בו אני רוצה לעסוק.

בתקופה זו התחלתי לחקור ברצינות את העולמות המרתקים של NLP, דמיון מודרך, מדיטציה, חשיבה חיובית וכל כלי שהתבסס על כוחו של התת מודע ליצור שינויים בחיים. בשנת 2008 סיימתי קורס אמן נלפ (NLP Practitioner), במכללת נלפ לשם שינוי ולאחר מכן המשכתי גם לקורסים של נלפ מאסטר (NLP Master practitioner) ומאמן נלפ (NLP Coach). בין לבין השתתפתי כעוזר בקורסים שהועברו במכללה, מתוך רצון ללמוד כמה שיותר ולהעמיק את ההבנה שלי את הכלים שיכולים לחולל שינויים כה מהפכניים בחייהם של אנשים.

כאשר התחלתי ליישם את הכלים ולעבוד עם אנשים, זכיתי לראות את הנס הזה קורה לנגד עיניי שוב ושוב. ראיתי איך עבודה נכונה עם תת המודע עוזרת לאנשים להתגבר על מחסומים אישיים, להיפטר מפחדים וחרדות, להחליף התנהגויות מזיקות, לשנות דפוסי חשיבה ולאמץ הרגלים בריאים יותר. הייתי עד לזיכרונות נשכחים שחזרו למודע ולאנשים שהתחברו לכוחות שמצאו בתוך עצמם, על מנת לשנות את חייהם לטובה. לצד זה, המשכתי להעמיק וללמוד את התחום המרתק של NLP, מדיטציה, דמיון מודרך וכל מה שקשור לנושא של תת מודע ואימוץ דפוסי חשיבה חיוביים. קראתי ספרים, השתתפתי בסמינרים וסדנאות, עשיתי קורסים בארץ ובחו"ל וזכיתי ללמוד מהמומחים המובילים בתחום כגון: Andrew Austin, Nick Kemp, Anthony Jacquin, מיקי ברקל, יוסף לשם, מאיר תבורי ועוד.

כיום אני משלב בעבודה שלי כלים שונים מעולם ה-NLP, דמיון מודרך, מדיטציה, CBT, פסיכולוגיה חיובית ועוד. אני מתמחה בעבודה עם חרדות ובפרט חרדה חברתית (תחום שקרוב אליי באופן אישי). כמו כן, אני מתמחה בעבודה על שינוי הרגלים, לרבות הפסקת עישון ושיפור הרגלי אכילה (בליווי תזונאית).