האם חרדה חברתית מונעת מכם להיות מי שאתם באמת?

חמישה מיתוסים נפוצים אודות חרדה חברתית

קשה לכם להירגע בסיטואציות חברתיות ולהיות מי שאתם?

אתם מרגישים כאילו שאתם תמיד צריכים להעמיד פנים ולהציג דמות שלא באמת אופיינית לכם?

אם אתם מנסים להתנהג בצורה מסוימת בניסיון להתאים למה שאתם חושבים שאנשים אחרים מצפים מכם, כנראה שאתם מציבים לעצמכם משימה בלתי אפשרי. זה אומר שבכל רגע נתון אתם צריכים לפקח על מה שאתם עושים ואומרים, ולוודא שאינכם עושים שום טעות. ובגלל שכל הזמן אתם מנטרים את ההתנהגות שלכם, קשה לכם להקדיש תשומת לב מלאה לאנשים הסובבים אתכם ולתקשר איתם בצורה מהנה.

חרדה חברתית עלולה להיות תופעה משתקת. היא מונעת מכם להשיג את הדבר לו אתם זקוקים יותר מכל –קשר אנושי. למעשה, מסריקת מוחות של אנשים בודדים נמצא כי חוויה של בדידות מפעילה במוח את אותם האזורים שמופעלים כשאנו חווים כאב גופני. צחוק, חברות ואינטימיות הם כמו מזון ומים עבורנו. בלעדיהם פשוט לא נצליח לשגשג.

חרדה חברתית היא כמו מילכוד 22

אתם מרגישים בדידות, אבל עצם המחשבה על להיות בחברת אנשים אחרים מעוררת בכם חרדה.

אתם שונאים להיות לבד כל הזמן, אבל חווים חרדה כשאתם נמצאים בסיטואציות חברתיות.

אתם מתוסכלים ומרגישים שאין מוצא.

איך דמיון מודרך יעזור לכם להתגבר על חרדה חברתית?

  • תשנו את דפוסי החשיבה שלכם – באמצעות שינוי דפוסי החשיבה וההתנהגות של חרדה חברתית, תוכלו להרגיש רגועים בסיטואציות חברתיות. כבר לא תרגישו לחץ או צורך להעמיד פנים, ותוכלו להתבטא בחופשיות ולהפגין את חוש ההומור שלכם. תוכלו להראות לעולם את האופי האמיתי שלכם, וכך למשוך אליכם אנשים שיאהבו את מי שאתם.
  • תלמדו להירגע באופן טבעי – רכישת היכולת להירגע בסיטואציות חברתיות, תאפשר לכם להיות מודעים למציאות יותר מאשר לעולמכם הפנימי הביקורתי. פירוש הדבר שתחוו רוגע שיאפשר לכם לתקשר עם אנשים בצורה ספונטאנית וזורמת, תוך כדי שאתם סומכים על עצמכם שתגיבו בדרך הנכונה וברגע הנכון.
  • תחזקו את הביטחון העצמי שלכם – היכולת לסמוך על עצמכם מאפשרת לכם להירגע וליהנות מסיטואציות חברתיות, מפני שכבר לא תצטרכו לחשוש ממה שאנשים אולי חושבים עליכם. יצירת דימוי עצמי חיובי יותר תאפשר לכם לשנות את האופן שבו אתם תופסים את עצמכם, ולפיכך את האופן שבו אנשים אחרים תופסים אתכם ומגיבים אליכם.
  • תייצרו התנהגויות חדשות – באמצעות דמיון מודרך וחזרה מנטאלית על התנהגויות רצויות, אתם תלמדו לשנות את התגובות האוטומטיות של תת המודע שלכם לסיטואציות אמיתיות או מדומיינות. מפני שתת המודע לא ממש מבדיל בין חוויה במציאות לחוויה בדמיון, חזרה מנטאלית על התנהגויות תקל עליכם לאמץ התנהגויות חדשות וחיוביות יותר.

רוצים להתגבר על הפוביה שלכם?

מהבלוג

איך מתגברים על פחדים חברתיים? – ארבע שיטות טיפול עצמי בחרדה חברתית
שירותים

טיפול בפוביות

פוביה היא תגובת פחד עוצמתית שמופעלת בעקבות חשיפה למצבים, חפצים או פעילויות שבפועל אין בהם שום סכנה ממשית. בין אם

לקריאה »