מה קורה במסגרת פגישה בשיטת NLP?

מה קורה במסגרת פגישה בשיטת NLP?

הרבה אנשים שמעו על NLP, אך לא תמיד הם יודעים מה זה אומר ואיך נראה טיפול בשיטת NLP. השאלה הכי נפוצה שאני שומע מלקוחות היא מה הולך לקרות בפגישות? כדי לענות על שאלה זו, אני רוצה לתאר באופן כללי למה אתם יכולים לצפות במסגרת הפגישות שלנו.

בדרך כלל המפגש הראשון מוקדש להיכרות הדדית. במפגש הזה אני מספר לך קצת על עצמי, על הרקע שלי ועל הגישה שלי לטיפול NLP ולכל הנושא של יצירת שינוי בדפוסי חשיבה והתנהגות. אחר כך אני אשאל אותך לגבי הציפיות והרצונות שלך. חשוב שאבין מה הביא אותך לפנות אלי ומה מבחינתך ייחשב לטיפול מוצלח.  ננהל שיחה אודות הבעיה, נתאם ציפיות ונגדיר מטרות טיפוליות. אחר כך נדבר על מה שנוכל לעשות ביחד כדי לעזור לך להתגבר על הבעיה וליצור דפוסי חשיבה חיוביים, להתחבר לרגשות מעצימים ולהתגבר על אמונות מגבילות.

מה ההבדל בין שיטת NLP לשיטות אחרות?

בשונה מטיפולים אחרים, טיפול NLP לא בהכרח מצריך עיסוק בתוכן ובפרטים של החוויות השליליות והזיכרונות הלא נעימים עליהם רוצים לעבוד. פירוש הדבר שבמקרים רבים אפשר לבצע תהליכים ללא תוכן, או עם תוכן מועט בלבד, מה שאומר שתוכל לשמור על הפרטיות שך ולא לחשוף מידע אישי בפני אדם זר, וכך למעשה לעשות עבודה משמעותית ללא החשש הכרוך בחשיפה אישית.

אחת מהתכונות הייחודיות שמאפיינות את שיטת NLP היא שתשומת הלב ממוקדת במבנה של הבעיה, ולא בתוכן שלה. בעוד שבשיטות טיפול מסורתיות יותר בדרך כלל מתבצעת חקירה מעמיקה ויסודית של הבעיה מהיבטים שונים, לעתים עד לדרגה של "חפירות ארכיאולוגיות", בטיפול בשיטת NLP אנחנו מאמינים שזה לא נחוץ ולפעמים אף עלול להזיק. במקום להתמקד בפרטי הפרטים של הבעיה, תשומת הלב מופנית למבנה שבו האדם יוצר את הבעיה שלו, באמצעות דפוסי החשיבה שלו, התמונות והסרטים שמוקרנים על גבי מסך תודעתו, הדיבור הפנימי שלו וכדומה.

לדוגמא, אם אדם מגיע לטיפול NLP עקב פוביה מכלבים, מטפל NLP לא צריך לדעת את כל הפרטים לגבי תולדות הפחד. לא חשוב את פרטי הפרטים של הטראומה שחווה המטופל, מה שחשוב הוא להבין כיצד האדם מייצר וממשיך לשמר את הפחד בתודעה שלו, ומכאן מהי הדרך הטובה ביותר לשנות את החוויה שלו ולהחליפה בחוויה אותה הוא רוצה לחוות במקום.

מה קורה בפגישה עצמה, וכיצד תוכל לייצר שינויים בעזרת NLP?

טכניקות נלפ משמשות ליצירת שינויים בדפוסי התנהגות, רגש וחשיבה שלא משרתים אותנו. כך שהמיקוד של הטיפול הוא שינוי של מחשבות, רגשות והתנהגויות. אני אלמד אותך איך לייצר דפוסי חשיבה והתנהגות חדשים, תוך כדי למידת השיטה, כך שגם אחרי השגת המטרה שלך, תהיה לך אפשרות להמשיך לעצב את העולם הפנימי שלך בכוחות עצמך.

במהלך שלב ההיכרות, אספר לך על הטכניקות בהן אני עושה שימוש בעת טיפול בעזרת NLP ועל הרציונל העומד מאחוריהן.  אני מאמין שלשקיפות יש חשיבות רבה בטיפול.  מידע זה כוח, ואני שואף להעניק ללקוחות שלי את כל המידע שיש ברשותי, אשר יוכל לעזור להם לקחת חלק פעיל בתהליך השינוי.

שלב איסוף המידע על הבעיה הוא שלב חשוב, מפני שעל בסיס המידע שאני אוסף אני אבנה את תכנית העבודה המשותפת שלנו, אכין את התרגילים שאבקש ממך ליישם בבית ואוכל לתפור את התהליך הטיפולי בהתאם למידות האישיות שלך. התהליך הטיפולי נבנה תוך כדי שיתוף מלא של המטופל ובהתאם לקצב האישי שלו. חשוב מאוד שנגלה את תהליך החשיבה שבאמצעותו יצרת את הבעיה שלך. פירוש הדבר שביחד נחקור את אסטרטגיית החשיבה שלך, את המבנה של הבעיה שלך, ולא את התוכן שלה.

יצירת שינויים באמצעות שיטת NLP

כעת ניגש לתחילת העבודה הטיפולית. במסגרת תהליכי השינוי שניישם ביחד, אני אלמד אותך מגוון רחב של שיטות שונות של הרפיה, על מנת שתוכל לתקשר עם תת ההמודע שלך בצורה יעילה ולרתום אותו לטובת השגת המטרות שלך. רוב תהליכי השינוי בהם אני משתמש מבוססים על הרפיה עמוקה, על חיבור עם העולם הפנימי ועל יצירת שינויים בעולם הרגשי, בדפוסי המחשבה ובהתנהגות. ביחד נבדוק מהי השיטה שעובדת לך הכי טוב ומאפשרת לך להפיק את מלוא התועלת מהתהליך.

תהליכי השינוי עצמם הם שונים ומגוונים, ובין היתר הם הכוללים: טכניקות של שינוי מחשבות, השפעה על הדיבור הפנימי, עבודה עם מטאפורות, חקירה של זכרונות, בניית דימוי עצמי חיובי, הגשמת מטרות, חיבור למשאבים פנימיים, חשיפה בדמיון ועוד. רוב התהליכים מבוססים על כניסה להרפיה, מצב שבו הגוף והנפש רפויים ושלווים,  זהו המצב האידיאלי לרתימת כוחו של התת מודע.

בעת טיפול בעזרת NLP אני משתמש במגוון רחב של שיטות טיפוליות שונות, ביניהן NLP, דמיון מודרך, מטאפורות, פסיכולוגיה חיובית ומדיטציה. פירוש הדבר שעומד לרשותי ארגז כלים עשיר, מתוכו נוכל למצוא את הכלי שהכי יעזור לך.  אנחנו נפרק את הבעיה לגורמים קטנים וקלים לעיכול, ונתמקד בפתרונות הדרגתיים, עד להשגת המטרה. מפני שמדובר בגישה ממוקדת תוצאה, לא נקדיש זמן רב לעיסוק בעבר ובבעיה (פרט לשלב איסוף המידע), אלא נקדיש את מרב הזמן והאנרגיה להשגת השינויים הרצויים לך

רוצים להתגבר על הפוביה שלכם?

מהבלוג

איך מתגברים על פחדים חברתיים? – ארבע שיטות טיפול עצמי בחרדה חברתית
שירותים

טיפול בפוביות

פוביה היא תגובת פחד עוצמתית שמופעלת בעקבות חשיפה למצבים, חפצים או פעילויות שבפועל אין בהם שום סכנה ממשית. בין אם

לקריאה »