טיפול בשיטת nlp

שיטת nlp היא שיטת טיפול אלטרנטיבי אשר מאפשרת לכם לרתום את כוחו של התת מודע שלכם וללמוד להשתמש בו בצורה יעילה יותר, על מנת לשנות דפוסי חשיבה, ליצור התנהגויות חדשות, להתגבר על חרדות ולשנות אמונות מגבילות.

במסגרת טיפול בשיטת nlp אתם למעשה זוכים להזדמנות לקבל מעין "מדריך למשתמש במוח".

מטפל נלפ מיומן יכול ללמד אתכם את שפת המחשבות, את האופן שבו אתם מייצרים תגובות התנהגותיות באופן לא מודע, כך שתוכלו לשנות אותן וליצור תגובות חדשות יעילות יותר.

במסגרת מאמר זה אתאר בפניכם בקצרה חלק מהבעיות אשר ניתן לטפל בהם במסגרת טיפול בשיטת nlp.

טיפול בביטחון עצמי נמוך באמצעות nlp ודמיון מודרך

חוסר ביטחון עצמי עלול להתפתח כתוצאה ממגוון רחב של סיבות.

לדוגמא, לאנשים שגדלו בקרב הורים שמתמודדים עם חרדות או פוביות יש נטייה גדולה יותר לפתח ביטחון עצמי נמוך, ערך עצמי נמוך או דימוי עצמי שלילי.

גם חרדות או אירועי עבר טראומטיים משפיעים במידה ניכרת על הסיכויים לפתח ביטחון עצמי נמוך, אליו נלווים מחשבות שליליות אוטומטיות, פחדים והתנהגויות הימנעות.

במסגרת טיפול בשיטת nlp, מטפל נלפ יכול לעזור לכם לשנות לא מעט תסמינים של ביטחון עצמי נמוך כגון דיבור עצמי שלילי, עיוותי חשיבה, אמונות מגבילות וכיוצא באלה.

מטפל nlp ילמד אתכם לנטרל רגשות שליליים של חוסר ביטחון, כמו גם להתחבר אל רגשות חיוביים יותר של ביטחון עצמי גבוה, בצורה שתאפשר לכם לרתום את כוחו של התת מודע שלכם כך שתוכלו לייצר דפוסי חשיבה חיוביים יותר, כמו גם התנהגויות חדשות ורצויות יותר.

טיפול בחרדה חברתית באמצעות שיטת nlp

הפרעת חרדה חברתית, או פחד מאנשים, היא פוביה שגורמת לאנשים להימנע ממגוון רחב של סיטואציות חברתיות בהקשרים שונים.

פוביה חברתית יכולה לבוא לידי ביטוי במספר אופנים, כגון פחד קהל, פחד מדייטים, פחד לאכול בציבור וכדומה.

מטפל נלפ עם התמחות בתחום של טיפול בחרדה חברתית יעזור לכם לשנות דפוסי חשיבה בצורה שתאפשר לכם להתחיל לפתח רוגע ושלווה בעודכם נמצאים בסיטואציות חברתיות.

במסגרת טיפול נלפ, אתם תלמדו תרגילי הרגעה שיאפשרו לכם לחוות רוגע ושלווה בסיטואציות חברתיות, כמו גם תרגילי דמיון מודרך לחיזוק הביטחון העצמי, שבאמצעותם תוכלו לרתום את כוחו של התת מודע שלכם ולהטמיע בתת מודע התנהגויות חדשות של ביטחון עצמי (מה שנקרא ויזואליזציה, או חזרה מנטאלית).

טיפול בחרדת בחינות בעזרת נלפ ודמיון מודרך

אנשים שמתמודדים עם פחד ממבחנים חווים רמות אדירות של לחץ נפשי או סטרס כרוני לפני מבחן ובמהלכו. אפשר לומר כי חרדת בחינות היא תת קטגוריה של חרדת ביצוע.

בין אם מדובר על חרדת בחינות שהתפתחות בעקבות כישלונות עבר או פחד מכישלון (ואולי אפילו פחד מהצלחה), בעזרת מטפל נלפ בעל התמחות בתחום של טיפול בחרדת בחינות אתם תקבלו מגוון רחב של כלים ומיומנויות שיעזרו לכם להתגבר על פחד ממבחנים.

מטפל NLP ילמד אתכם תרגילי דמיון מודרך כמו חזרה מנטאלית, כך שתוכלו לתכנת את התת מודע שלכם בצורה שתאפשר לכם להיות רגועים ושלווים ביום המבחן, תוך כדי שאתם מפגינים ביטחון עצמי ואמונה עצמית ביכולת שלכם להצליח.

חרדה מפיקה בגוף תגובת הילחם או ברח, ולכן במסגרת טיפול בשיטת nlp אתם תלמדו גם טכניקות הרגעה כמו מדיטציית מיינדפולנס, תרגילי נשימה להרגעה ויצירת התניה בין מבחן לתחושת רגע (עוגן, במושגים של שיטת nlp).

טיפול בשיטת nlp

גמילה מעישון סיגריות בעזרת מטפל נלפ

אנשים רבים מנסים להיגמל מעישון סיגריות בכוחות עצמם, על בסיס כוח רצון בלבד, אך מגלים שזה הרבה יותר קשה מכפי שהם חשבו.

בין אם אנשים לא מצליחים להיגמל מסיגריות בגלל שההרגל כבר חקוק עמוק בתת המודע שלהם, ובין אם עישון סיגריות הוא תסמין של בעיה אחרת (כמו לחץ נפשי או סטרס כרוני), שיטת נלפ ודמיון מודרך מציעה לאדם שמעוניין לעבור גמילה מסיגריות באופן טבעי ארגז כלים עשיר של טכניקות לשינוי התנהגות.

באמצעות מטפל נלפ, אתם תעברו תהליך עמוק שיאפשר לכם לשנות את האופן שבו אתם תופסים עישון סיגריות בתת המודע שלכם, כך שסיגריות כבר לא יתקשרו אצלכם למשהו מהנה או מרגיע, אלא לכל אותן תופעות לוואי שליליות של עישון.

למעשה, בעזרת מטפל nlp תוכלו ליצור התניה חדשה בנוגע להרגל של עישון סיגריות, ככה שסיגריות כבר לא ימשכו אתכם.

טיפול בביישנות באמצעות מטפל nlp

ביישנות היא נטייה לחוות חרדה או להפגין התנהגות מופנמת במסגרת אינטראקציה עם אנשים.

אנשים ביישנים חווים דפוסי מחשבה שליליים, מחשבות שליליות אוטומטיות, ערך עצמי נמוך, חוסר ביטחון ועוד מגוון רחב של תסמיני ביטחון עצמי נמוך בעודם נמצאת בקרבת אנשים אחרים.

טיפול בשיטת nlp אצל מטפל נלפ בעל ניסיון בתחום של טיפול בביישנות יעניק לכם הזדמנות ללמוד לשנות דפוסי חשיבה, אמונות מגבילות ופרשנויות לגבי עצמכם ולגבי אנשים אחרים, כך שתהיו חופשיים יותר להביע את מי שאתם עמוק מבפנים.

במסגרת טיפול נלפ אתם תלמדו לנטרל רגשות שליליים שייתכן שליוו אתכם זמן רב, לצד פיתוח היכולת להתחבר אל רגשות חיוביים ומעצימים של ביטחון עצמי, כך שתוכלו להתחיל לבצע מעין טיפול בחשיפה ולהתחיל לייצר התניות חדשות וחיוביות יותר בהקשר של סיטואציות שבעבר חוויתם בהן ביישנות או חוסר ביטחון עצמי.

טיפול בפוביות באמצעות שיטת nlp ודמיון מודרך

פוביה היא הפרעת חרדה, תגובה של פחד עוצמתי אשר מתעוררת נוכח חשיפה לטריגרים מסוימים שהאדם למד לקשר ביניהם לבין רגשות שליליים עוצמתיים של פחד או חרדה.

פוביות נפוצות כוללות: פחד מכלבים, פחד ממעליות, פחד ממחטים, פחד גבהים ועוד.

פוביות הן תגובות נלמדות, ובמסגרת טיפול בשיטת nlp אצל מטפל nlp עם התמחות בתחום של טיפול בפוביות, תהיה להם הזדמנות ללמוד תגובה חדשה, חיובית יותר, לאותם טריגרים שבעבר הפעילו את תגובת הפחד שלכם.

מטפל nlp ילמד אתכם תרגילי הרגעה כמו נשימות עמוקות, תרגילי דמיון מודרך ומדיטציית מיינדפולנס על מנת שתוכלו להחזיר את הגוף והנפש שלכם למצב של איזון, כך שתהיו פנויים לרתום את כוחו של התת מודע שלכם וליצור התניות חדשות וחיוביות יותר (באמצעות דמיון מודרך וחזרה מנטאלית) כלפי אותם טריגרים שפעם הפעילו אתכם בצורה אוטומטית.

פוסטים שיכולים לעניין אותך:

איך להוריד לחץ
הבלוג

איך להוריד לחץ?

החיים המודרניים מביאים איתם קשת רחבה ומגוונת של גורמי סטרס שונים אשר משפיעים עלינו ולעתים עלולים לגרום לנו לפתח תגובת לחץ. כתוצאה מכך, אנשים רבים

לכתבה המלאה »
חרדת טיסה
הבלוג

חרדת טיסה

אנשים רבים יודעים שמבחינה הגיונית וסטטיסטית, קרוב לוודאי שאם הם יעלו על מטוס ויטוסו לארץ אחרת, סיכויים גבוהים מאוד שהם ינחתו בשלום. בנוסף על כך,

לכתבה המלאה »
חרדה מאנשים
הבלוג

חרדה מאנשים

בשנים האחרונות אנחנו עדים לגידול אדיר במספרים של אנשים אשר מתמודדים עם סוגים שונים של חרדות, פוביות, דיכאון וקשת רחבה ומגוונת של מצבים נפשיים מאתגרים.

לכתבה המלאה »
חרדות חברתיות
הבלוג

חרדות חברתיות

אנשים עם חרדה חברתית מתמודדים עם קשת רחבה ומגוונת של חרדות חברתיות אשר באות לידי ביטוי בסוגים שונים של התנהגויות, דפוסי חשיבה ואמונות. במקרים מסוימים

לכתבה המלאה »
איך להתגבר על פחד
הבלוג

איך להתגבר על פחד?

פחד הוא חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. אך פעמים רבות אנשים חווים עוצמות גבוהות כל כך של פחד או חרדה, עד שהדבר גורם לפגיעה של

לכתבה המלאה »
טיפול בפחד מכלבים
הבלוג

טיפול בפחד מכלבים

פחד הוא חלק בלתי נפרד ממנעד הרגשות שבני אנוש חווים על בסיס קבוע למדי. אנשים חווים דרגות שונות של פחד או חרדה בתגובה אל טריגרים

לכתבה המלאה »
פוביה מכלבים טיפול
הבלוג

פוביה מכלבים טיפול

עבור רוב האנשים, כלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם – וגם אנשים שאינם מגדלים כלב בעצמם תמיד ישמחו לקפוץ על ההזדמנות ללטף כלב או

לכתבה המלאה »