טיפול בשיטת nlp

במאמר זה אתאר בפניכם את התהליך של טיפול בשיטת NLP.

שיטת nlp היא שיטת טיפול אלטרנטיבי אשר מאפשרת לכם לרתום את כוחו של התת מודע שלכם וללמוד להשתמש בו בצורה יעילה יותר, על מנת לשנות דפוסי חשיבה, ליצור התנהגויות חדשות, להתגבר על חרדות ולשנות אמונות מגבילות.

במסגרת טיפול בשיטת nlp אתם למעשה זוכים להזדמנות לקבל מעין "מדריך למשתמש במוח".

מטפל נלפ מיומן יכול ללמד אתכם את שפת המחשבות, את האופן שבו אתם מייצרים תגובות התנהגותיות באופן לא מודע, כך שתוכלו לשנות אותן וליצור תגובות חדשות יעילות יותר.

במסגרת מאמר זה אתאר בפניכם בקצרה חלק מהבעיות אשר ניתן לטפל בהם במסגרת טיפול בשיטת nlp.

טיפול בביטחון עצמי נמוך באמצעות nlp ודמיון מודרך

חוסר ביטחון עצמי עלול להתפתח כתוצאה ממגוון רחב של סיבות.

לדוגמא, לאנשים שגדלו בקרב הורים שמתמודדים עם חרדות או פוביות יש נטייה גדולה יותר לפתח ביטחון עצמי נמוך, ערך עצמי נמוך או דימוי עצמי שלילי.

גם חרדות או אירועי עבר טראומטיים משפיעים במידה ניכרת על הסיכויים לפתח ביטחון עצמי נמוך, אליו נלווים מחשבות שליליות אוטומטיות, פחדים והתנהגויות הימנעות.

במסגרת טיפול בשיטת nlp, מטפל נלפ יכול לעזור לכם לשנות לא מעט תסמינים של ביטחון עצמי נמוך כגון דיבור עצמי שלילי, עיוותי חשיבה, אמונות מגבילות וכיוצא באלה.

מטפל nlp ילמד אתכם לנטרל רגשות שליליים של חוסר ביטחון, כמו גם להתחבר אל רגשות חיוביים יותר של ביטחון עצמי גבוה, בצורה שתאפשר לכם לרתום את כוחו של התת מודע שלכם כך שתוכלו לייצר דפוסי חשיבה חיוביים יותר, כמו גם התנהגויות חדשות ורצויות יותר.

טיפול בחרדה חברתית באמצעות שיטת nlp

הפרעת חרדה חברתית, או פחד מאנשים, היא פוביה שגורמת לאנשים להימנע ממגוון רחב של סיטואציות חברתיות בהקשרים שונים.

פוביה חברתית יכולה לבוא לידי ביטוי במספר אופנים, כגון פחד קהל, פחד מדייטים, פחד לאכול בציבור וכדומה.

מטפל נלפ עם התמחות בתחום של טיפול בחרדה חברתית יעזור לכם לשנות דפוסי חשיבה בצורה שתאפשר לכם להתחיל לפתח רוגע ושלווה בעודכם נמצאים בסיטואציות חברתיות.

במסגרת טיפול נלפ, אתם תלמדו תרגילי הרגעה שיאפשרו לכם לחוות רוגע ושלווה בסיטואציות חברתיות, כמו גם תרגילי דמיון מודרך לחיזוק הביטחון העצמי, שבאמצעותם תוכלו לרתום את כוחו של התת מודע שלכם ולהטמיע בתת מודע התנהגויות חדשות של ביטחון עצמי (מה שנקרא ויזואליזציה, או חזרה מנטאלית).

טיפול בחרדת בחינות בעזרת נלפ ודמיון מודרך

אנשים שמתמודדים עם פחד ממבחנים חווים רמות אדירות של לחץ נפשי או סטרס כרוני לפני מבחן ובמהלכו. אפשר לומר כי חרדת בחינות היא תת קטגוריה של חרדת ביצוע.

בין אם מדובר על חרדת בחינות שהתפתחות בעקבות כישלונות עבר או פחד מכישלון (ואולי אפילו פחד מהצלחה), בעזרת מטפל נלפ בעל התמחות בתחום של טיפול בחרדת בחינות אתם תקבלו מגוון רחב של כלים ומיומנויות שיעזרו לכם להתגבר על פחד ממבחנים.

מטפל NLP ילמד אתכם תרגילי דמיון מודרך כמו חזרה מנטאלית, כך שתוכלו לתכנת את התת מודע שלכם בצורה שתאפשר לכם להיות רגועים ושלווים ביום המבחן, תוך כדי שאתם מפגינים ביטחון עצמי ואמונה עצמית ביכולת שלכם להצליח.

חרדה מפיקה בגוף תגובת הילחם או ברח, ולכן במסגרת טיפול בשיטת nlp אתם תלמדו גם טכניקות הרגעה כמו מדיטציית מיינדפולנס, תרגילי נשימה להרגעה ויצירת התניה בין מבחן לתחושת רגע (עוגן, במושגים של שיטת nlp).

טיפול בשיטת nlp

גמילה מעישון סיגריות בעזרת מטפל נלפ

אנשים רבים מנסים להיגמל מעישון סיגריות בכוחות עצמם, על בסיס כוח רצון בלבד, אך מגלים שזה הרבה יותר קשה מכפי שהם חשבו.

בין אם אנשים לא מצליחים להיגמל מסיגריות בגלל שההרגל כבר חקוק עמוק בתת המודע שלהם, ובין אם עישון סיגריות הוא תסמין של בעיה אחרת (כמו לחץ נפשי או סטרס כרוני), שיטת נלפ ודמיון מודרך מציעה לאדם שמעוניין לעבור גמילה מסיגריות באופן טבעי ארגז כלים עשיר של טכניקות לשינוי התנהגות.

באמצעות מטפל נלפ, אתם תעברו תהליך עמוק שיאפשר לכם לשנות את האופן שבו אתם תופסים עישון סיגריות בתת המודע שלכם, כך שסיגריות כבר לא יתקשרו אצלכם למשהו מהנה או מרגיע, אלא לכל אותן תופעות לוואי שליליות של עישון.

למעשה, בעזרת מטפל nlp תוכלו ליצור התניה חדשה בנוגע להרגל של עישון סיגריות, ככה שסיגריות כבר לא ימשכו אתכם.

טיפול בשיטת nlp – טיפול בביישנות באמצעות מטפל nlp

ביישנות היא נטייה לחוות חרדה או להפגין התנהגות מופנמת במסגרת אינטראקציה עם אנשים.

אנשים ביישנים חווים דפוסי מחשבה שליליים, מחשבות שליליות אוטומטיות, ערך עצמי נמוך, חוסר ביטחון ועוד מגוון רחב של תסמיני ביטחון עצמי נמוך בעודם נמצאת בקרבת אנשים אחרים.

טיפול בשיטת nlp אצל מטפל נלפ בעל ניסיון בתחום של טיפול בביישנות יעניק לכם הזדמנות ללמוד לשנות דפוסי חשיבה, אמונות מגבילות ופרשנויות לגבי עצמכם ולגבי אנשים אחרים, כך שתהיו חופשיים יותר להביע את מי שאתם עמוק מבפנים.

במסגרת טיפול נלפ אתם תלמדו לנטרל רגשות שליליים שייתכן שליוו אתכם זמן רב, לצד פיתוח היכולת להתחבר אל רגשות חיוביים ומעצימים של ביטחון עצמי, כך שתוכלו להתחיל לבצע מעין טיפול בחשיפה ולהתחיל לייצר התניות חדשות וחיוביות יותר בהקשר של סיטואציות שבעבר חוויתם בהן ביישנות או חוסר ביטחון עצמי.

טיפול בשיטת nlp – טיפול בפוביות  ודמיון מודרך

פוביה היא הפרעת חרדה, תגובה של פחד עוצמתי אשר מתעוררת נוכח חשיפה לטריגרים מסוימים שהאדם למד לקשר ביניהם לבין רגשות שליליים עוצמתיים של פחד או חרדה.

פוביות נפוצות כוללות: פחד מכלבים, פחד ממעליות, פחד ממחטים, פחד גבהים ועוד.

פוביות הן תגובות נלמדות, ובמסגרת טיפול בשיטת nlp אצל מטפל nlp עם התמחות בתחום של טיפול בפוביות, תהיה להם הזדמנות ללמוד תגובה חדשה, חיובית יותר, לאותם טריגרים שבעבר הפעילו את תגובת הפחד שלכם.

מטפל nlp ילמד אתכם תרגילי הרגעה כמו נשימות עמוקות, תרגילי דמיון מודרך ומדיטציית מיינדפולנס על מנת שתוכלו להחזיר את הגוף והנפש שלכם למצב של איזון, כך שתהיו פנויים לרתום את כוחו של התת מודע שלכם וליצור התניות חדשות וחיוביות יותר (באמצעות דמיון מודרך וחזרה מנטאלית) כלפי אותם טריגרים שפעם הפעילו אתכם בצורה אוטומטית.

פוסטים שיכולים לעניין אותך:

פחד ממחטים

פחד ממחטים מאפיין, לפחות ברמה מסוימת, את רוב האנשים. אף אחד לא נהנה לקבל זריקה או לעבור בדיקת דם, אבל רוב האנשים מצליחים להתגבר על

לכתבה המלאה »

חרדה מטיסות

בעוד שנדיר למצוא אנשים עם אבחנה קלינית של אוויופוביה, או חרדה מטיסות, ממש לא נדיר למצוא אנשים שעבורם חוויית הטיסה היא לא בדיוק החוויה האהובה

לכתבה המלאה »

עובדות על פחדים

אם אתם מתמודדים עם פחדים וחרדות, חשוב שתכירו את הנושא, ולכן במאמר זה אציג בפניכם עובדות על פחדים וחרדות. פחד עלול להיות לא נעים ובמקרים

לכתבה המלאה »

פוביה מאנשים

פוביה מאנשים, או בשמה הנוסף חרדה חברתית, היא תופעה נפוצה למדי בימינו. למעשה, קרוב לוודאי שתופתעו לגלות שאפילו בסביבה שלכם כנראה שתוכלו למצוא יותר אנשים

לכתבה המלאה »

איך מתגברים על פחד

בתקופה רוויית חרדות ופחדים כשלנו, אנשים רבים שואלים את עצמם איך מתגברים על פחד? ובצדק, כי פוביות נפוצות וסוגים שונים של חרדות עלולים להשפיע במידה

לכתבה המלאה »

חרדת טיסות

חרדת טיסות נשמעת כמו בעיה של "העולם הראשון", ויחד עם זאת, אי אפשר להכחיש שיש אנשים שחווים פחד מטיסות כל כך חזק, עד שזה ממש

לכתבה המלאה »

חרדת בריאות

מאז הקורונה, התופעה של חרדת בריאות רק הולכת וגוברת בקרב יותר ויותר אוכלוסיות. לכן במסגרת מאמר זה אספר לכם על הדרכים השונות שבאמצעותן מתפתחת חרדת

לכתבה המלאה »

פוביה מכלבים

פוביה מכלבים האם אתם מתמודדים עם פוביה מכלבים? אם אתם רואים כלב בקרבת מקום, האם אתם מיד קופאים ומרגישים ממש משותקים מרוב פחד? אולי אתם

לכתבה המלאה »